Per Olov Enquist

Švédský spisovatel, překladatel, dramatik, filmový scenárista a literární kritik.Jako dramatik mimo jiné spolupracoval s Ingmarem Bergmanem v Královském dramatickém divadle na hře Obrázkáři.Enquistova tvorba se potýká s problémem pravdy ve věcech etiky a metodologie, kde ústřední roli hraje napětí mezi subjektivismem, relativitou, absolutnem a (des)iluzí.

V hodině rysa

„Když nic nedává smysl, člověk se zblázní…“

Chlapec s dramatickým osudem a těžkou diagnózou, vědkyně a kněz – oba mladí a nadějní. A v neposlední řadě kocour. Tedy pokud je to jen kocour… A všichni čtyři se snaží zjistit, co se odehrává v pětadvacáté hodině dne. Tedy pokud ta hodina vůbec existuje. Pro hlavního hrdinu určitě ano. 

Hra o svobodě a odpovědnosti, o schopnosti uznat svůj omyl, smířit se s vlastní nedokonalostí pomocí nadhledu a také odpouštět. Druhým i sobě, když na to přijde… Vedle dogmatu víry nebo vědy existuje ještě jakýsi nepsaný zákon lidskosti. A ten je „někde vedle“. Jako ta pětadvacátá hodina. Anebo jím může být divadelní hra a může se jmenovat třeba V hodině rysa.

Režie: Jakub Šmíd

Dramaturgie: Kristýna Čepková

Scéna a Kostýmy: Lenka Kristiánová

Hrají: 

Chlapec – Filip Bařina

Lisbeth – Michaela Rajdlíková

Kněz – Dominik Jetel

Valle –  Jaroslav Blažek

Premiéra: 25.Března 2016

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress